Fantastik

Yeryüzü Koruyucuları

Yeryüzü Koruyucuları

Bundan yüzyıllar önce daha insan neslinin ilk çağlarına denk geliyordu, onlardan bile önce cinlerden sonraki halk 'Gece halkıydı'. 
Uzun zaman hatta karanlık çağa denk gelen zaman diliminde bir arada yaşıyorlardı, ta ki gece halkından faaliyete geçememiş azınlıktaki bir grup insanların onların gibi olamayacaklarını, kendilerinden zayıf olduklarını ve işe yaramadıklarını düşünüyorlardı.
Belirli zamanlarda toplanır ve insan neslinin yok oluşu için planlar yaparlardı.
Bunun için daha çok yancı toplamaya başladılar, güçlendikçe istekleri arttı.

Başardılar da dünya tarihindeki bilinmeyen ikinci savaşı başlattılar.
Ama unuttukları bir şey vardı, insanoğlu gece halkından sonra yaratılmışlardı, varoluşsal içgüdüyle değil mantıklarını ve iradelerini kullanıyorlardı,  zekiydiler de Savaştılar...

Savaşın ilk yarısı insan neslinin azınlığından dolayı ilk kaybeden taraf olmuştu, Gece halkı tarafından yeraltına hapsedildiler.
Gece halkından azınlıktaki bir grup ise insanoğlundan yana saf tutmuşlardı, insanlar azınlık gece halkından barışçıl üyelerle bir antlaşma imzaladılar.

Bu antlaşma basitti, gece halkı ve insanoğlundan olma yeni tür yaratacaklardı, yani melezler.
Bu bireyler iki dünya arasında bir kapı olacaktı ve savaşı bitireceklerdi.
Bu proje 20 yıl sürdü, bu sırada azınlıktaki insanoğlu yeraltına uzanan mağralarda geçici süre ile kendilerine yeni bir dünya yarattılar, bu süre zarfında ürediler çoğaldılar güçlendiler...
 
Savaşın sonraki döneminde kazanan taraf azınlıktaki barışçıl gece halkı üyeleri ve insanoğlu olmuştu, karanlık tarafta olan gece halkının tamamı yeraltına hapsedildi, melezler ise nesliyle yıllarca iki dünya arasında kapı oldular.
insanoğlunu korumaya yemin eden bu melezlere 
'yeryüzü koruyucuları'  adını verdiler.

Dipnot: Tarihi açıklamadan etkilendiyseniz fantastik hikayemiz meraklılarını bekliyor...