Deneme

Yalnızlığı Kitapla Paylaşmak

Yalnızlığı Kitapla Paylaşmak

      Yalnızlık Paylaşılabilir Mi? 

   Yalnızlık , hepimizin gönlüne taht kurmuş evrensel bir olgudur . Kişiden kişiye değişmekle birlikte yalnızlık paylaşımları mevcuttur. Kimi insan sosyal medya aktifligiyle , kimi insan eğlenceler duzenlemekle,  kimi insan kitap okumakla yalnızlığına çare bulmaya çalışır. Bazen her ne yapsak yapalım toplu bir kalabalıkta bile yalnızlıkla baş başa kalırız. 

   Ben kendimi kitap okumaya verenlerdenim. Sizi de bu düşe götüreceğim şimdi. Kısa bir betimleme yapacağım. Umarım siz de benim gibi sıcak samimi duyguları hissedersiniz ... Soguk bir  kış günü  . Dışarı da lapa lapa kar yağıyor. Yalnızsınız canınız  bir şeylere hep sıkkın. Keskelerle boğmuşsunuz kendinizi. Işte tam da şu an da pencereden bakıyorsunuz . Hemen gidip şömineyi odunla dolduruyorsunuz ve bir kibritle atesliyorsunuz. Küçük bir kitaplığinız var. Gidip bir kitap seçiyorsunuz . Sayfalar sizi içine çekiyor adeta . Şöminede ki odunların cıtırtısı eşliğinde bir sayfa  daha,  bir sayfa daha derken hem kitabı,  hem günü,  hem de yalnızlığı paylaşıyorsunuz . 

  Işte o an da anlıyorsunuz ki yalnızlık illa bir kişiyle değil, o an seni huzura kaplayacak her bir uğraşla son bulabilir. Evet işte sen neden yalnızlığa  kitap açmıyorsun ? Yanına kahven benden olsun . Sevgiyle ...