Araştırma

SAMİMİ NİYET

SAMİMİ NİYET

Merhaba...

Uzun zamandır bir blog arayışı içerisindeydim. Kişisel görüşlerimi ve tarzımı yansıtacak ve beklentilerime karşılık verebilecek siteler arasında kayboldum. Sağa bak, sola bak, eskisi mi olsa, yeni şeyler mi bulsam derken dün "yazoku" karşıma çıktı. Tam benlik tam bana göre dedim ve kolları sıvadım.

Size bir kitaptan bahsedeceğim bu yazımda. "Samimi Niyet". Yazarı Aynur Ayaz. Bu kitapta çok güzel şeyler var. Mesela bende unuttuğum yahut hafızamın kilerine sakladığım duygularımı gün yüzüne çıkardı. Sevgi, saygı, hoşgörü, şefkat, iyi niyet ve daha nice samimi duyguların art arda bombalandığı mini kendine ders çıkarma yazılarından oluşmakla beraber, insanı sallayıp silkeleyen cinsten hem de... Akıcı ve günlük konuşma dilinde yazılmış olan bu kitabı okurken hiç sıkılmadım. çünkü bazı gerçekleri dan dan yüzünüze söylüyor. Afallayıp kendinize şaşırmakla yetiniyorsunuz.

İnsan olabilmeyi ve insan kalabilmeyi anlatıyor aslında.

SEN SENİ, SANA İTİRAF EDEBİLİYOR MUSUN?

Diyor bir yazısında. Ne kadar da haklı. İnsan kendini eleştirebiliyor mu? Ya da şöyle sormalıyım: "sen kendini ne zaman eleştirdin, hakkını vererek?" Ben de dahil bu dünya düzeninde hep karşıya yüklenmekten kendimizi alamaz olduk. o onu dedi, bu şunu yaptı, aa bak ne giymiş, öyle şey olur muymuş... 

Muşlar ve mişlerle hayat geçirir olmuşuz. Kendimize iğne bile batırmaz olmuşuz. Aynur Ayaz demiş ki: "herkes konuşuyor ama kimse kimseyi gerçekten dinlemiyor". 

Samimi olan tüm niyetlerimle geldim size. kabul eder misiniz beni de? Arada dertleşelim, arada dinlenelim kalplerimizde...