Deneme

Enerji ve emici

Enerji ve emici

Enerji ..Günlük hayatta sıkça duyduğumuz o kelime. "Enerjim bitti ""Enejiksin bugün ""Enerjim çok yüksek "Yapacak enerjim kalmadı "Ve daha fazlasını sıklıkla duyarsınız hayatta...Bir de yaşam enerjisi vardır ki, yazının ama teması işte bu yaşam enerjisi üzerine.Oradan oraya koşturan, tüm olumsuzluklara karşı gülümseyen, girdikleri ortamdaki enerjiyi yükselten, pozitif dediğimiz, başlarında bir hare ile dolaşan, sayıları az da olsa insanlar var dünyada. Onlar serpiştirilmiş az sayıda insanlardır evrenin içerisinde. Bu insanlar yüksek frekans aralığında yaşar, negatif herşeyi pozitife dönüştürürler. Hastalıklarla mücadeleyi daha kolay başarabilirler. Dokundukları her canlı bu enerjiden kendine düşen payı alır.

Bu kadar yüksek olmayabilir enerjiniz.Ortalama bir enerjiye sahip olabilirsiniz .İlk gruptakiler kadar olmasa da sizi hayatta tutacak kadar enerjiniz vardır belki ve bu yeterlidir sizin için kimbilir. Belki günü zor tamamlıyorsunuzdur, ancak yine de gün hakkıyla bitmiş oluyordur. Bunlar herkese göre farklılık gösteren durumlardır. Son grup ise enerji emicilerdir. Enerji emiciler mi? dediğinizi duyar gibiyim. Evet enerji emiciler. Size yapışıp, o müthiş ve sınırsız enerjisi olan "auralıları "bile tüketen enerji emiciler.Bunlar düşük frekans aralığında yaşarlar. Sizin tüm enerjinizi hiç konuşmadan emerler, bazen de konuşarak emerler. Vakum gibi yada bir aspiratör veya bir asalak gibi .Enerjileri düşük bu insanların yüzleri hiç gülmez. Gergin ve sinirli halleri mevcuttur. Adeta sizi mutsuz etmek için ellerinden gelen herşeyi yaparlar. Tanıdığınız güne lanet okuyacak duruma getirirler. Belki isteyerek yada istemeden yaparlar bilinmez. Zaten bu da sonucu değiştirmez. Onlarla görüştüsten sonra tüm enerjinizin bittiğini fark edersiniz. Kolunuz kalkmaz. Bedbaht,yorgun, gergin hissedersiniz hasta gibi. Şarja konulmayı unutmuş cep telefonu çaresizliği ile oturur kalırsınız. Müjde enerji emici sizi yedi;)

Peki ne yapmalı onlardan nasıl uzak durmalı. Ayşe Banu Tekbaş lu cümlelerle başlamanızı tavsiye etmişti "Bu gerilim bana ait değil "Etkili!Gün içinde yapacağınız meditasyon en önemli faktörlerden. Spor da düşen enerjiyi yerine koymakta fayda sağlayabilir. Ve onlardan uzak durmak. Bu insanlar çözüm odaklı değillerdir. Sadece sıkıntılarını anlatırlar. Onlara yapacağınız her öneri , onlar için hakaret niteliği taşır. Kendi kompleslerinin bedelini size ödetirler. Amaçları adeta sizi mutsuz etmektir. Konuşur ve aydınlatırsanız hiçbirşey değişmez. Hasta edene kadar sizi uğraşırlar. Koay uzak dururum diyorsunuz. Tebrikler.

.Peki onlardan biri aileniz ise o zaman ne olacak? İşte şimdi yandınız değil mi? Evet atsan atılmaz satsan satılmaz.

ATILIR! !Sokağa atılmaz. Kalpten atılır. Enerjinizi emmelerine müsaade etmeyecek ortam yaratılır.Kolay mı o kadar, sürekli dibimde üstelik nasıl bırakırım. Söz verdim.Anlıyorum. Sadece tek seçenek sunuyorum. Onlarla yokoluşa mı; yanlız yaşamaya mı?