Fantastik

Dönüşüm Serisi 1 - Kanlı Geceler

Dönüşüm Serisi 1 - Kanlı Geceler

Jenny Hale, ailesinin yeniden taşınmak istemesiyle kendisini Kantoga Kasabası'nda bulmuştu. Bu kasabaya taşınana kadar Kurt Adamlar ile ilgili efsanelere inanmıyordu ve kendisine her defasında bu varlıkların yaşadığını söyleyen arkadaşlarıyla dalga geçmişti.  Her zaman dolunay geldiğinde değiştiği söylenen ve insanlar ile beslenen bu varlıkların  geçmişte yaşadığına dair bir kanıt olmadığını söyler dururdu.

Genç kız, kasabaya varmasının ardından bu efsanenin gerçekliği ile yüzleştiğinde gördüklerini kimseye söyleyemez. Zaten söylese de ona inanacak kimsenin olmadığını çok iyi bilmektedir.

Peki, kasaba halkı da onun gibi bu varlığın gerçekliğini biliyorsa ve bu zamana kadar onlarla mücadele etmişse? Aradan geçen zaman zarfında genç kıza karşı düşmanlıkları daha da artarken kendilerini tekrardan onunla savaşırken bulurlarsa ne olacaktı?

Kurtuluş kimin ellerindeydi? Jenny'nin kasabaya gelmesi mi laneti tekrar tetiklemişti yoksa lanet hep vardı da insanlar ortadan kalktığını mı sanmıştı? Bunu zaman ve yaşanan olaylar gösterecekti.