Bilim-Kurgu

Doğum Günü Dileği

Doğum Günü Dileği

Gözlerini yavaşça ovuşturdu. Gözüne  değen ıslaklıkla yüzünü buruşturdu.Bulunduğu yeri meraklı gözlerle inceledi ve nerede olduğuna dair hiçbir fikri yoktu. Mevsim yaz olmasına rağmen oldukça üşüyordu. Arkadan boynuna sarılan bir çift kolla irkildi. İlk başta kendini savunacaktı ama bunun küçük bir kız olduğunu görünce öylece durdu.Çünkü küçük kız kendine’’ Baba!’’ Diye sesleniyordu.Ama o hiç evlenmemişti ve yalnız başına yaşıyordu.Etrafına baktığında aslında bir evin bahçesinde olduğunu gördü.Ve küçük kız kendini o eve doğru çekiştiriyordu. 

-’’Hadi baba yağmur başlayacak annem içeriye girmemizi söylüyor ‘’  

Olayı anlamak için kadın ona yardımcı olabilirdi.Belki de yine içkiyi çok kaçırmıştı ve bir tür çocuğun şakasının kurbanı olmuştu.Hızla çocuğun yönlendirdiği verandaya yürüdü.Sarı saçlı,mavi gözlü lise aşkı Lisa’yı görünce şok oldu.Ne tür bir şakaydı bu ? Belki de hala rüya görüyordu.Kolunu sertçe sıktı ama bu rüya değildi.Boynuna sarılıp dudağına bir öpücük konduran eski nişanlısı bunu doğruluyordu. 

-’'Hasta olmanı istemiyorum doğum günü çocuğu ‘’diyerek gülümsedi.O anda hafızasında silik görüntüler oluştu.Doğum gününde şu an ki sevgilisi Emy ile büyük bir kavga etmişlerdi ve uyurken aklından Emy yerine Lisa ile olsaydım diye düşünmüştü.Çünkü Lisa’yı Emy için bırakmış sayılırdı.Ama doğum günü çoktan geçmişti ve Lisa’yı uzun zamandır düşünmüyordu 

Kendi kendine gülmeye başladı.Kafasını sağa sola sallayarak kadından uzaklaştı.Karşısında ne olduğunu anlamayan bir çift göz vardı.Umursamayarak ‘’Bugünün tarihi ne ? ‘’ diye sordu.Lisa  

-’’Hayatım bugün senin doğum günün 26 Mart tabiki de ‘’ dedi.Sesini yükselterek 

-’’Lisa bugünün tam tarihi ne?! ‘’ diye sordu.Kadının iyice kafası karışmıştı meraklı bir şekilde  

-’’26 Mart 2025 ‘’dedi ve ardından ‘’hayatım beni korkutuyorsun iyi misin ? ‘’ diye sordu. 

İyi değildi.Çünkü bunun bir rüya veya şaka olmadığına emindi.Lisaya nişanlı oldukları zaman verdikleri yüzük şu anda parmağındaydı ve bu yüzüğü  kendi elleriyle yapmıştı.