Psikolojik

Artık Yaşayanlarla Konuşmalısın

Artık Yaşayanlarla Konuşmalısın

   İnsanlar sürekli, neden yalnız olduğumu soruyorlar. Aslında cevabı çok basit. Sadece yalnızlığı seviyorum bu kadar. Arkadaşlarımla bir ortamda bulunduğumda yalnız kalabilmek için can atıyorum. Yalnızken kendimle iç içeyim ve hiç kimse rahatımı bozamıyor. İşte bu yüzden yalnızım. Adlı tıp konusunda uzman olmamı sanırım buna borçluyum. Etrafı uzun ağaçlarla çevrili bir adlı tıp kurumunda çalışıyorum. İnsanlar benden korkarlar çünkü ölülerle konuşmak gibi bir huyum var. Biyolojik fonksiyonlarını kaybetmiş bir canlının bir anda yerinden kalkıp saldıramayacağını anlayamıyorlar. Ne kadar anlatırsam anlatayım durum vahim. Ölülerden çok yaşayanlardan korkmaları gerektiğini söylediğimde ise şaşkın gözlerle bana bakıyorlar. İşte böyle Bay Andersen. Sizin diğerlerinden farklı olduğunuzu söyleyebilirim. Sizi incelerken büyük keyif aldığımı itiraf etmeliyim doğrusu. Sohbetinize de doyum olmuyor. Neyse, artık sizinle işim bitti. Ebedi sonsuzluğunuza merhaba deyin. Daha cesedi yerine yerleştiremeden arkadaşım koşar adımlarla yanıma geldi ve müdürün beni görmesi gerektiğini söyledi. Gerilerek, müdürün yanına giden merdivenlerden çıkmaya başladım. Neden çağırmıştı ki acaba? Meraklı gözlerle kapıyı tıklattım.

“Girebilirsin” sözünü duyduğumda içeri girdim.

“Çok yorgun görünüyorsun John. Senin hakkına iyi şeyler duymuyorum. Senin bir tatile ihtiyacın var sanırım. O yüzden 1 hafta izinlisin. Ve son bir şey daha John”

“Artık yaşayanlarla konuşmalısın.”

Tek kelime edemeden beni kapı dışarı etti. Biraz düşününce fena fikir değil doğrusu diye geçirdim içimden. İncelemem gereken son cesedi de inceledikten sonra tatilim başlayacaktı. Ama inanın bana, tatilimden önce bir sohbetten bu kadar keyif alacağımı hiç düşünmüyordum.

Cesedi gülümseyerek incelerken konuşmaya başladım.

“Beni düşündüğün için çok teşekkür ederim. 1 haftalık tatilin bana çok iyi geleceğinden eminim. Ve bir şey daha.”

“ Haklısınız müdürüm artık yaşayanlarla konuşmalıyım.”

                                                                               SON