Yıkılış

O gün Arya'nın babasının şehir dışından döndüğü gündü. Kormaz ailesini dışardan gören biri o gün mutlu bir aile tablosu görsede aslında olaylar tam tersiydi .Aryada ilk başta o neşeli tablonun içindeydi zaten tablonun asıl amacı Aryayı mutlu etmek ve geri kalan  şeyleri ondan saklamaktı. Korkmaz çifti nerdeyse amaçlarına ulaşmıştı , Arya yatağa gittikten birkaç saat sonra Korkmaz çiftinin o güne kaddarki en şiddetli kavgası gerçekleşmişti. Her ne kadar Arya hiçbir şey fark etmesin diye uğraşsalarda günün sonunda genç kız toz pembe rüyasından uyanmıştı. Annesi , babasına geç saatte gelen mesajın hesabını eşine , soruyordu. Arya'nın babası Harun bey:

-Nergis saçmalama ne aldatması , Şule hanım şehirler arası yolculuk uzun olduğu için nezaket gereği attı o mesajı.

-Harun insanlar nezaket gereği gecenin üçünde yazmazlar. Evli bir erkeğe özlem içerikli mesaj atmazlar! Ya sen gereğinden fazla safsın ya da benim salak olduğumu düşünüyorsun. 

...

Tartışma devam ederken Aryada bir kenardan olan bitenleri dinliyordu. Tartışma bir yıl önceye kadar uzadı. Arya'nın kafasında geçtiğimiz bir yıl canlandı. Her ne kadar yüreği bu gerçeklere inanmak istemesede annesinin söylediği her kelime doğruydu. Genç kız sessiz ve yavaş adımlarla odasına geri döndü , yatağın üstüne çıkıp ayaklarını kendine doğru çekti ve gördüklerini ve duyduklarını sindirmeye çalıştı. Ama nafile bir çabaydı. Sabaha kadar nerdeyse gözüne bir gram uyku bile girmemişti. Saate baktı servisin gelmesine daha vardı. İşlerini yavaş yavaş halletti ve sessizce evde dolandı. Annesi odasında yatıyordu normalde bu saatte kalkmış sofra hazırlamak için mutfakta olurdu. Babasıysa misafir odasında uyuyordu. Ev o kadar sessizdi ki Arya kendini bir an ıssız bir ormanda gibi hisetti. Sonra içinden ıssız ormanda bile en azından kuşlar , böcekler olur diye geçirdi. Evin duvarlarının üstüne üstüne geldiğini hissedince evden çıkıp binanın önünde servisini beklemeye başladı. Servise binerken servis şoförü İhsan :

-Oooo Arya hanım ilk defa sizi servis beklerken gördüm.