TERS GİDEN BİR ŞEYLER VAR!

1.EV/ÇALIŞMA ODASI                    İÇ/GECE

 

Odayı içeriden genel görürüz. Odada Çalışma masası ve kitaplık bulunmaktadır. Çalışma masasında ise bir genç bilgisayar başında oturmuş bir şeyler yazmaktadır. Birden gencin telefonu çalar ve telefonun ucunda bulunan kişinin patronu olduğu anlaşılmaktadır. Aralarında kısa bir diyalog geçer.

GENÇ - Efendim henüz testini bile yapmadık. Sadece 1-2 test yapabildim. Ama bu yeterli değil! Hayır hayır yarın bu şekilde mümkün değil teslim edemem!

Karşıdaki kişinin ısrarcı olduğu gencin tavırlarından anlaşılmaktadır.

GENÇ – Anlaşıldı efendim siz nasıl isterseniz öyle olsun!

Genç telefonu kapattıktan sonra bilgisayarda yazmaya devam etmektedir. Bilgisayarında birtakım kodlar yer almaktadır. Kamera bilgisayara zoom yapar ve kodların bir kısmında <name=”unnamed”> görülmektedir. Gencin yorgunluğu her halinden belli olmaktadır. Bu kısım gözünden kaçar ve dosyayı bu şekilde kaydederek bilgisayarını kapatır yatağına uzanır ve uzun bir soluk çekerek uyuyakalır.

 

Genç yatağında mışıl mışıl uyurken bilgisayarı birden kendi kendine açılır. Az önce yazmış olduğu kodlar hızlı bir şekilde değişmektedir. Ardından dosya kayıt olur ve bilgisayar kapanır. Bilgisayar kapandıktan sonra uyuyan genç birden acı içinde uyanır ve bağıra bağıra yataktan kalkar. Ayağa kalktığında ensesinde küçük çip şeklinde bir nesne göze çarpar. Yavaş adımlarla çalışma masasına yönelir masanın üzerindeki kutuları eline alır ve inceler.

GENÇ – Hayır, Hayır, Hayır böyle bir hata yapmış olamam sadece birkaç saatliğine uyudum. Ensemdeki çipe zarar vermem mümkün değil. Bunun başka bir açıklaması olmalı!

Der ve bilgisayarının başına geçer. Yazmış olduğu kod dosyasını açar, incelemeye koyulur.

2.EV/ÇALIŞMA ODASI                     İÇ/GÜN

 

Dosyasını incelerken saatler geçer sabah olur ve birden alarmı çalmaya başlar.

GENÇ – Hay Aksi sabah olmuş vakit ne çabuk geçti. Saatlerdir dosyayı inceliyorum. Ama herhangi bir sorun göremedim ve Patron beni bekliyor bu prototip çipi ona götürmem lazım tabi laptopumda yer alan kodları da.

Laptopunu kapatır. Masanın üzerinde yer alan prototip çipi de kutularına koyar ve hepsini çantasına yerleştirir.

3.EV                                  DIŞ/GÜN

 

Genç çantasıyla beraber kapıdan çıkar ve yürümeye başlar.

4.SAHİL                               DIŞ/GÜN

 

Kısa bir yürümenin ardından sahile ulaşır sahil kenarında yürürken bir simitçi görür.

GENÇ – Günaydın, bir tane taze simit alabilir miyim? Şey bir tane de meyve suyu

Simitçi simidi ve meyve suyunu alıp gence uzatır.

SİMİTÇİ – Buyurun, ikisi toplam 11 TL

Genç simidi ve meyve suyunu alır cebinden 20 TL çıkarıp simitçiye uzatır.

GENÇ – Üstü kalsın! İhtiyacı olan olursa bir simit de benden olsun, ona verirsin.

Der ve simitçiden ağır adımlarla uzaklaşır. Kamera gencin arkasından bakar ve gözden kaybolana kadar takip eder.

5.VAPUR İSKELESİ                       DIŞ/GÜN

 

Genç uzaktan görülür vapur iskelesine doğru yürümektedir. Kameraya yaklaşana kadar yürümesine devam eder. Bu esnada kamera genci önden çekmektedir. Tamamen kameraya yaklaşınca gencin yüzünde bir acı belirir ve birden başına tutarak bağırmaya başlar. Etrafındaki insanlar ne olduğunu anlamaya çalışırken genç olduğu yerde yığılıp kalır.

Etrafındaki kalabalık giderek artmaktadır. Etrafındaki kalabalıktan biri çevreden su ister, nabzını yoklar her şey normal görülmektedir. Kalabalığın içinden başka birisi de telefonla ambulansı arayacağı esnada genç birden kendine gelir ve zıplayarak ayağa kalkar. Arkası kameraya döner ve ensesinde yer alan çipin üzerindeki ışık hızlı bir şekilde yanıp sönmektedir.

GENÇ – Ne oluyor burada siz kimsiniz? Etrafımda neden toplandınız? Neredeyim ben?

Kalabalıktan yaşlıca büyük biri çipi fark eder ve yavaşça gencin yanına sokulur.

İHTİYAR – Evladım sakin ol! Ben doktorum az önce başını tutarak bağırmaya başladın ve acının şiddetinden olsa gerek birden yere yığılıp kaldın sonra hiçbir şey olmamış gibi olduğun yerden zıplayarak kalktın. Şu an iyi görünüyorsun. Ama yine de istersen seni bir muayene edeyim. Muayenehanem hemen şu ileride.

GENÇ – Yo Yo benim acil yetişmem gereken bir toplantım var! Sizinle gelemem ama aracınız varsa beni toplantıya kadar bırakmanızı rica edebilirim. Tabi bir sakıncası yoksa?

İHTİYAR – Bak delikanlı sanırım bu senin için çok kritik bir toplantı ama hayatını bu şekilde riske etmemelisin.

Gel seninle bir anlaşma yapalım. Ben seni aracımla toplantıya bırakayım ve seni kapıda bekleyeyim sen de toplantın bitince benimle beraber muayenehaneme gelirsin. Seni bir muayene ederim olur mu?

Bu teklif gencin hoşuna gider çünkü toplantısının başlamasına sadece dakikalar kalmıştır. Genç zihninden; “Ne olacak ki canım hiç tanımadığım biri beni toplantıya bırakıyor. Toplantı zaten uzun sürer bu adamda sıkılır beni bırakır gider.”

GENÇ – Tamam beyefendi teklifiniz çok cazip geldi zaten toplantıya da kılı kılına yetişebilirim. Bu iyiliği bana yaparsanız çok sevinirim.

İHTİYAR – Hadi o halde aracım şu sokakta gidelim.