İLK SINAV

Nihayet Yasemin çok sıkı hazırlandığı sınavına girmiş heyecanla sonucunu bekliyordu. Derken bir gün kapı çalındı. Sınav sonuç kâğıdını beklerken onu dolandırıcılıktan göz altına almak için gelen polislerle karşılaşmıştı..Yüzlerce insanın ev kurma hayallerinin çalındığı, paravan inşaat şirketi Yasemin’in üzerinde görünüyordu. Neredeyse bütün sözleşmelerin altında ise onun imzası…

Yasemin üniversite hayalleri kurarken kendini hapishanenin aşılmaz duvarları ardında buluvermişti. Hapishane duvarları kasabanın dağları kadar kolay aşılamıyordu.

Ailesi de sırtını dönmüştü. Artık hayata karşı tam anlamıyla yalnızdı. Ya kaderine boyun eğip hayatın onu sürüklemesine izin verecek, ya da kendi savaşını verip bu mücadeleden galip çıkan olacaktı. O vazgeçmeyen kadınlardan olmayı seçmişti. Mahkemede kendini deli gibi savunuyor, üzerine atılı iftiraları yalanlıyordu. Ancak kurulan tuzak öylesine ince işlenmişti ki, tek başına kanıtlaması imkânsızdı. Onu savunacak güçlü bir avukata ihtiyacı vardı onun için de paraya..