HAYAL DURUMU

              Pazartesi ile ilgili alınan son bilgilere göre haftanın başlangıcı, Pazar gününden sonra gelen, Salı gününden önce gelen, Pazartesi sendromunun baş vekili Pazartesi günü artık diyet listelerinin birinci günü olmaktan ve her zaman birinciliği elinden kaybetmesinden, ertelenen spor aktivitelerinden dolayı ağır bir panik atak  geçirmiş bulunmaktadır. Sağlık durumu şuan stabildir, tansiyonu normal değerdedir, hafif kalp çarpıntıları vardır, yetkililer maydanoz ve limon karışımlı yeşil serumun ona iyi geleceğini belirttiler. Yağcıoğlu Eğitim ve Araştırma Hastanesi  Koşarsan Sende Erirsin Polikliniğinde 123 numaralı odada yatmaktadır,  sevenleri ziyaret edebilirler. Not ziyarete gelen  tatlıya düşkün olan insanlara  özel çikolata ve pasta ikram edilecektir. 

 

              Salı günü ünlü Fransız filozof, matematikçi ve bilim insanı olan Descartes’ in en iyi bilinen felsefi ifadesi “ Düşünüyorum, öyleyse varım” sözünün hakkı verilecek. Tüm insanlık o gün düşünmek için ormanlara, parklara, sahil kenarlarına akın edecek. Bu düşünme eyleminin sembol niteliği olan Auguste Rodin’ in Düşünen Adam Heykeli bu esnada yaşam koçu görevini üstlenecektir. Düşünme gününde herkes, düşüncelerini bir kağıda yazdıktan sonra uçan balona yazıp gökyüzüne bırakacaktır. Düşünme dozunu fazla kaçıranlar uçan balonlara düşüncesi yerine kendini bağlamış ve gökyüzünde kaybolmuş olabilirler, yetkililer parlak fikirli bu insanları Atlas Okyanusunu geçerek Norveç’ e doğru yol aldıklarını bilgi verdiler. 


               Çarşamba günü Güneş doğmayacaktır. Samanyolu Galaksisinde 4,6 milyardır var olması ve 4,6 milyar yıl sonra milyarlık  izin gününün Çarşambaya denk gelmesi nedeniyle bir gün yani 24 saattlik izinde olacaktır. Milyarlık iznini galaksinin en görkemli boşluğunda Küçük Ayı Cüce Galaksisinde geçirmeyi planladığını bütün galaksi halkına bildiri yayınlayarak, yıldızlardan oluşan denizde yüzmeyi, piknik yapmayı, bisiklete binmeyi, bloğunda yazılarına kaldığı yerden devam etmeyi ve buz gibi taze sıkılmış limon suyu içmek istediğini belirtti. Çok sıcak havalarda kendisi de bunalıyormuş, kendisine özel kar yüklü bulutlar her vakit kar yağdırmak için hazır bekliyorlarmış. Bu günü uyuyarak geçirmeyi isteyen insanlar yanlarına yastık ve battaniye almayı unutmasınlar zira böyle bir gün bir daha 4,6 milyar yıl sonra gelecektir.


               Perşembe günü dünyanın dört bir tarafında büyük devasa Gökkuşakları oluşacaktır. Gökkuşağı deyip geçmeyin sakın, bu doğa üstü ışık tayfı renklerinin bir yay şeklinde göründüğü meteorolojik olayda gökkuşağının o eşsiz parlak renkleri kırmızı, turuncu, sarı, yeşil, mavi, lacivert ve mor renklerine adeta boyanmış gibi olacaktır. Renklerin çok parlak ve canlı olması diğer gezegenlerin oldukça dikkatini  çekecektir. Dünyanın vermiş olduğu bu partiyi merak edenler katılmak için dünyaya daha da yaklaşacaklardır. Böylelikle Dünyanın  etrafını saran gezegenlere yolculukta çok kısa sürecektir. Neptün, Uranüs, Jüpiter ve Marsı görmek isteyen vatandaşlarımızın Belediyemizin Uzay Seyahatleri acentasına başvurup Gökkukaşlarından oluşan konforlu ve güvenli kaydırakları tercih etmesini önemle rica ederiz.


               Cuma günü kendinizi müzik şöleninde bulabilirsiniz. Güneş ışıklarının bulutlara ritmik dokunuşları sebebiyle senfoni orkestrasını aratmayan bir müzik dinletisi olacaktır. Göklerin belirlediği klasik müziklerden Beethoven’ nin Ay Işığı Sonatı sizlere keyifli dakikalar geçirmenizi sağlayacaktır. Ardından Vivaldi’nin Dört Mevsim adlı eseriyle dört mevsim aynı anda yaşanacaktır. Sıcak, soğuk, yağışlı, karlı havalar sırasıyla bugün yaşanacaktır, böylelikle istediğinizi seçme imkanınız olacaktır. Değişken ruh haline sahip ikizler burcu gibi bir deneyim yaşamak istiyorsanız Cuma günü tam size göre. Haftanın yedi gününe böyle bir imkan tanınmasını isteyen İkizler burcu insanlarının imza topladıkları, olağan genel kurul  ve miting düzenleme çalışmaları yaptıkları basına yansımıştır. Ne demişler Acı Patlıcanı Kırağı Çalmaz, konumuzla alakalı mı değil, olsun ben yine de söylemek istedim :)


               Cumartesi neden cumanın ertesi olduğunu sorgulayacaktır. Kendini cumadan geriye kalan gibi hissettmesi nedeniyle şiddetli kasırgalar baş gösterecektir. Kıtalarla, okyanuslar, denizler bu şiddetli kasırgalar nedeniyle yer değiştirebilirler. Ağaçlar, dağlar, çiçekler bir gemi gibi okyanuslarda yüzebilir, bunun yanı sıra balıklarda kara parçalarında balıklı kuleler oluşturabilir. Balıkların hayatından sakın endişe etmeyiniz, bu duruma onlarda adapte oldular. Büyük balinalar 168 saat, küçük tür balıklar ise 72 saat susuz hayatta kalabilmektedirler. 


Pazar günü  zaman havada asılı kalmış bir su damlası gibi donup kalacaktır. Saatler geçmeyecek zaman kavramı bugün sizinle olmayacaktır. İsterseniz düne yada 1000 yıl geriye gidebilirsiniz. Geleceğe gitmek henüz mümkün değildir, bunun için ARGE çalışmalarımız devam etmektedir. Böylelikle Ediso' nun lambayı ilk bulduğu ana ve Newtonun başına düşen elmaya şahitlik edebilirsiniz.