HAPİSHANE

İstiladan üç yüz yetmiş beş yılın ardından Amerika Kıtası'ndan sonra Avusturalya Kıtası ve civarında ki adalar temizlendi. Bu kez öldürmeden yapıldı.İlk önce insanlar sonra da hayvan ve bitkiler çıkarıldı. Ardından işçiler getirildi ve büyük duvarın inşaasına başlandı. Duvarın amacı başta bilinmiyordu. Çoğu kişi buranında bir şehir olabileceğini düşünüyordu. Bu düşünce o kadar kafalarına yerleşti ki oraya bir vekil bile atadılar.

On binlerce kilometrelik uzunlukta bazen iki kilimetreyi bulan genişlik ve yaklaşık 280 civarı metre yüklekliğe ulaşabilen devasa bir duvar örüldü. Hem insanoğlu hem de kurtarcıların teknolojileri birleştirilerek yapılan duvar Dünya da görülmemiş kayaç ve maddelerden meyadana geliyordu. Devasa proje sadece on yılda tamamlandı ve yapımında neredeyse on dört milyon insan çalıştı.. Yaklaşık olarak bir milyon insan sadece kazalarda ölürken iki buçuk milyonu isyan sırasında ölmüştür. 

Duvar tamamlandıktan sonra bu kez içerideki inşaalara başlanıldı. Kıtanın tam ortalarına da devasa bir kule yapıldı. Kulenin etrafına da yukarından bakıldığında yuvarlak gözükecek şekilde hepsinin boylarının aynı olan ve ana kulenin yarı uzunluğunda kuleler dikildi. Bu kulelerin en ortasında ki olan beyaz renkle kaplıdır. Ana kulenin giriş kapısına bakan ilk kulenin rengi ondan biraz daha kapalıdır ve sağa doğru gidilçe beyaz renk daha da krlenip siyaha dönmektedir Bunun sebebi ise her kule de bir yönetinin olmasıdır. Ana kuleye de yönetici olmak için bütün kulelerden geçip en son ana kuleye gelmek zorundasınız.

Kulelerle beraber iç yapıda devam ediyorlar ve insanlığın hiç birşekilde girmek istemeyeği binalar inşaa ediliyordu. sadece fiziksel işkenclerin dışında psikolojik işkencelerin yapılacağı binalar da vardı. Bütün kıtaı en verimli bir şekilde kullanmak istediler ve böylelikle çok büyük bir hapishane yaptılar. 

Kıtanın etrafınki adaların tamamını bataklığa çevirdiler ki kimse yaşamasın. Demize de köpek balıklarından daha vahşi bir türü saldılar. Oldukça hızlı ve çevik olan bu balıklar varken denizden geçmeniz oldukça zordur. Hapishaneye girip çıkmakta ancak hava yoluyla olur. Duvarın üstünde bulunan gözcü kuleleri oldukça iyi dzayn edilmiş ve herhangi birşekilde oradan kaçmayı neredeyse imkaznsız hale ghetiriyordu.

Burası insanların korkulu rüyası haline geldi ve hiç olmadığı kadarıyla dünyaya düzen getirmişti. Kurtarıcılar buna anlam verememişlerdi. Pek te sorgulamadılar.