Güç Uğruna

Ahmet

Gamze iş için yurtdışına çıkalı birkaç hafta oluyor. Bu süreç içerisinde Remzi Bey ve onun manevi oğlu Barış laboratuvarımı hazırlamış, son moda ve kaliteli ekipmanlarla donatmışlardı. Barış’ın iyi adam ayaklarına yatması ve kendini dostummuş edasıyla bana olan yaklaşımı sinirlerimi bozmaya başlamıştı. Onlara göre ya ben aptalım ya da her şeye rağmen benimle uyum içerisinde çalışmalarının bir nedeni olmalı. Bu nedeni anlayabilmek için onların numaralarını göz ardı ediyor, onların yakınlıklarına karşı ben de elimden geldiğince aynı şekilde yakınlık göstermeye çalışıyordum. Bir an önce hayvan deneylerine başlamak ve bunun sonuçlarını doğrultusunda da insan deneylerine geçmek için sabırsızlanıyordum. Projem aslında biraz Örümcek Adam adlı çizgi romanla bağlantılı zira Örümcek Adamda da Peter Parker güçlerini genetiği değiştirilmiş bir örümcek vasıtasıyla kazanıyordu. Ben bu teoriyi biraz daha öteye taşımak niyetindeyim.

MTS-35’in ben bu küçük yaramaz virüse bu adı takmıştım. Sentezlemesi ve istenilen şekilde davranış göstermesini sağlamak oldukça sorunluydu. Çünkü virüsler yapıları gereği hızlı bir şekilde mutasyona uğrayıp farklı özellikler kazanabiliyordu. Bunu kontrol altında tutmak oldukça sıkıntılı bir durum. Aslında beni korkutan ve hayatımın geri kalanında da sorun teşkil edebileceğini düşündüğüm husus Almanya’da benimle temasa geçen hastalıklı topluluktu. Onlar bu virüsü biyolojik silah olarak kullanılmasını ve yönetimleri istedikleri gibi dizayn etmek gibi öngören hastalıklı amaçlara sahiplerdi. Her şey dün gibi aklımda acaba kendilerine Curse diyen o adamlar benden vazgeçtiler mi? Yoksa her şeyin sonuçlanmasını mı bekliyorlar? Kesinlikle onların herhangi bir hareketine karşı hazırlıklı olmak zorundayım.

3 Yıl Önce…

- Evet Ahmet Bey sizin çalışmalarınızı yakından takip ediyoruz. Kuruluşumuzun amacı sizin gibi değerli bilim adamlarını bünyemizde toplamak ve onların refahını ve pek tabii huzurunu sağlamaktır.

- Madem böyle ulvi bir amacınız var neden bu kuş uçmaz kervan geçmez bir sokakta ayda yılda bir birkaç müşteriye hizmet eden restoranda buluştuk?

- Çünkü bizler herhangi bir devletle bağlantılı değiliz ve varlığımızın ortaya çıkmasını da henüz istemiyoruz. Bizi kullanmalarına izin vermektense biz onları kullanmayı tercih ediyoruz. Şu anki araştırmalarınızın arkasında durabilecek, onu finanse edebilecek, korkmadan çalışmalarınızın devamlılığını sağlayabilecek yegane kişileriz. Açık konuşmak gerekirse toplumsal normları yıkıyorsunuz. Eğer Ortaçağda olsaydık muhtemelen engizisyon mahkemelerince suçlu bulunmuş ve yüksekle muhtemel ölü olurdunuz. Günümüz şartlarına bakacak olursak sizi açıkça öldürmeleri büyük suç, sizin gibi değerli bir bilim insanını öldürmek büyük bir kayıp olacak ve bunu insanlara açıklamakta soruna yol açacaktır fakat bir düşünün siz yeni bir jenerasyon yaratmak insanlığın en büyük tabularından biri olan evrimi bir üst seviyeye çıkarmak istiyorsunuz. Yani daha net olmak gerekirse siz tanrıcılık oynuyorsunuz ve bunu insanlara bu şekilde anlattıklarında, kim sizi desteklemeye tam anlamıyla razı olur? Tabii bir de bunun denge meselesi var. Siz şu an oluşmuş olan tüm dengeleri bozmak niyetindesiniz, birçok ülkenin hedefi olacaksınız ve bunlardan daha fazlası gizli istihbarat servisleri aracılığıyla size yaklaşacak sizin bu projenizi ya kendi lehlerinde kullanabilecekleri bir biyolojik silaha çevirecekler ya da tam anlamıyla sizi ve bu projeyi ortadan kaldıracaklar kime güvenebilirsiniz Ahmet Bey? Nişanlınıza mı? Onun babasına mı? Sizi yetiştiren ülkeye mi?

- Size, Curse adı verilen illegal gruba mı güvenmeliyim?

- Sizi fazla küçümsemişiz anlaşılan nasıl bizim hakkında bilgi sahibi oldunuz?

- Sizin bağlantılarınız varsa benimde bağlantılarım var ve sizin bağlantılarınızı paylaşamayacağınız gibi ben de kendi bağlantılarımı paylaşamam.

- Fazlasıyla zeki ve hazırlıklı olduğunuzu kabul etmem gerek. Size bu teklifi sadece bir kez yapacağız önünde sonunda kabul etmek zorunda kalacaksınız. Teklifimizi kabul etmez ve bu inatçılığınız devam ederse olacaklar hoşunuza gitmeyecektir. Bizim hakkımızda sınırlı da olsa bir bilgiye sahipsiniz ama gücümüzün sadece küçük bir kısmını öngörebilirsiniz. Oysa biz dünyaya oldukça sağlam köklerle bağlıyız Ahmet Bey.

- Kendi ilkelerim doğrultusunda yaşar ve ölürüm size boyun eğmek gibi niyetim yok.

- Göreceğiz, şimdilik müzakeremiz sonuçsuz kaldı. Hayır bizim için bir cevap değil bunu unutmayın. Sizi takip etmeye devam edeceğiz. Bu arada ben Almanya sorumlusu Ainz. Sizinle tanışmak bir şerefti.

- Bunun anlamı her ülkede sizden birileri var demek sanırım.

- Bunun çoktan farkında olduğunuzu biliyorum. Sizden daima bir adım önde olacağız. Fikriniz değişirse beni (bir kart uzatır) bu adreste bulabilirsiniz. Sağlıcakla Ahmet Bey.

Günümüz… Gecenin ilerleyen saatleri

Curse bu projenin gidişatından bir şekilde haberdar. Şimdiye kadar herhangi bir engelle karşılaşmamam bunun bir göstergesi. MTS-35’i kusurunun giderilmesinin ve tek zayıflığının ne olduğunu bilen tek kişi benim. Öyleyse hiç kimseye Alfa-MTS-35’ten söz etmemeliyim. Henüz bu kusursuz türden ekibimin dahi haberi yok. MTS-35 doğası gereği enjeksiyon vasıtasıyla vücut içerisine alınmalı. Havadan ya da herhangi bir dış unsurla kişiye bulaşmıyor. Kan yoluyla kişilere bulaşıyor. Bulaştığı canlıda, hayvan deneylerinde görülenler doğrultusunda yüksek ateş, kemik ağrısı ve halüsinasyonlara sebebiyet  veriyor. Sonuçları ne olursa olsun bu nesli korumanın tek yolu var.

Ahmet enjeksiyonu alır. Kusursuz nesli kendine enjekte eder ve uzun bir süre kimse ondan haber alamaz.