Gidiyorum!

"gidiyorum tamam mı bitti, seninle bu konuyu tartışmayacağım" dediğinde Carla artık kızının gideceğinden emindi. Onu durduramayacağanı anlamıştı, ne vardı sanki gidecek. Carla yıllar önce kaçmıştı oradan, sorun Serhan değildi sorun Serhanın ailesi idi. Carla ile olan ilişkilerini hiç onaylamamışlardı ve onu değiştirmeye çalışmışlardı. Carla oradan ayrıldığında karnındaki bebekten habersizdi, haberi olunca da ona kıyamamıştı zaten. 

Carla" madem kesin kararlısın gitmeye o zaman dinle beni. Oraya gittiğinde aradığın şey ile bulduğun şey farklı olacak. O aileden ben kendimi zor kurtardım, onlar bizden farklılar. Yaşama şekilleri düşünceleri tamamen farklı ve seni istemeyecekler"  dediğinde Ema bir an duraksama yaşadı, istemezlermiydi gerçekten kendisini. Ema ufak bir tereddütten sonra toparlanmaya kaldığı yerden devam etti.

Ema" bak beni kabul etmelerine gerek yok oraya sadece içinde olduğum bir boşluğu doldurmaya gidiyorum. Küçüklüğümden beri seninleyim ve beni elinden geldiğince iyi şartlarda büyüttün. Ama yine de babamı tanımak istiyorum" dedikten sonra bir iç çekti ve işine devam etti. Carla artık konuşmuyordu kızı oraya gidecekti ve oradakileri görüp geri dönecekti. Ema onun kızı idi ve ona benziyordu. Geri döneceğinden emindi ve bu gidişte onu desteklemekten başka şansı yoktu. 

Ema her şeyi toparladığında en yakın arkadaşı Nikiyi aramalıydı, aksi takdirde Niki Türkiyeye kadar gelirdi peşinden. Ema telefondan istediği numarayı çevirdi ve karşıdan açılmasını bekledi.

Ema" Niki nasılsın" dediğinde karşı taraftan Niki, Emanın sesinden bir şeyler döndüğünü anlamıştı bile.

Niki" iyiyim Ema sen nasılsın bir sıkıntı mı var" dediğinde Ema Niki nin hemen anlamasına güldü. Niki ile çocuklu arkadaşıydı ve tek dostuydu uzun yıllardır beraberlerdi. 

Ema" evet bir şey anlatacağım sana bir saate hava alanında olsana" 

Nii" tamam gelirim de konu ne" 

Ema" bir yolculuğa çıkacağım fazla vaktim yok orada görüşürüz" dedi telefonu kapattıktan sonra kalan eşyalarını da valizine doldurdu, artık gitmek için hazırdı.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Ema Niki ile hava alanında buluştuktan sonra olan biteni ona anlattı ilk başta arkadaşı itiraz etse de Ema nın kararlı olduğunu görünce sesi çıkmamıştı. 

Vedalaştıktan sonra Ema yola koyuldu.