Doruk..

Hayat kimi zaman karşımıza öyle insanlar çıkarır ki ne diyebiliriz sadece. Benim yüzüme hayat gülmedi, tam oldu derken yine olmadı. Ama hayat bana iki seçenek sundu birincisi ailenin yanında kalıp yaşamayı unut. İkincisi reşit olduğun zaman buralardan uzaklara kaç ben uzaklara kaçmayı tercih ettim. Hayat yine yüzünü güldü karşıma onları çıkardı işte buda bizim hikayemizin devamı. Bu sefer başardık :) 

 

SABAH ALARMIN SESİYLE UYANDIM. SAAT 8 OLMUŞTU BİLE, HEMEN KALKIP ÜSTÜMÜ DEĞİŞTİRDİM VE BUSESABAHYİ UYANDIRMAYA GİTTİM. KAPISINI ÇALDIM AMA KAPIYI AÇAN OLMADI, SES VERENDE OLMADI. TELAŞLA İÇERİ GİRDİM BUSE ODADA YOKTU YATAĞI TOPLU BİR ŞEKİLDE DURUYORDU. TELAŞ İÇİNDE MUTFAĞA GİTTİM, AMA ORDA DA YOKTU. EVİN HER YERİNİ ARAMAYA BAŞLADIM. BU KADAR TELAŞLANMAMIN SEBEBİ BİZ FRANSA DA OTURUYORUZ TÜRKİYE'DE DEĞİLİZ. VE BUSENİN FRANSIZCASI YOK, HİÇ BİR YERİ BİLMİYOR. VE BİR KAÇ GÜN ÖNCE BANA ARTIK TÜRKİYE'YE DÖNMEK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ. BEN EVDE HÂLÂ BUSEYİ ARARKEN KAPI ÇALDI. GİDİP HIZLICA KAPIYA DOĞRU İLERLEDİM. BUSE EVET BUSE GİTMEMİŞ. ELİNDE EKMEK POŞETİYLE GELDİ. HEMEN SORDUM.
-Buse nerdesin Allah aşkına! 

-Gördüğün gibi ekmek alıp geldim

-Kızım insan bı kaber verir merak ettim seni

CEVAP VERMEDEN MUTFAĞA GİTTİ. BENDE PEŞİNDEN GİTTİM, KAHVALTIMIZI HAZIRLADIK. KAHVALTIMIZI YAPARKEN HİÇ KONUŞMADIK, MASAYI TOPLADIK HIZLICAZ VE ODALARIMIZA GEÇTİK BUSENİN ODASININ KAPISINI ÇALDIM. 
-Efendim Ilgaz 

-Kanka geliyim mi birşey soracağım

-Gel kanka 

ODASINA GİRDİM, VE "BUSE BUGÜN EKMEK ALMAYA GİTTİĞİNDE NASIL KONUŞTUN" GÜLDÜ NE OLDUĞUNU ANLAMADIM. VE "BUGÜN CAMDAN GÖRDÜM BAKKALI BAŞKA BİRİSİ AÇTI, BİZİM YAŞLARIMIZDAYDI BENDE EKMEK ALMAYA GİTTİM. TAHMİN ETTİĞİM GİBİ TÜRK ÇIKTI" ŞAŞIRMIŞTIM ÇÜNKÜ BU SOKAKTA DAHA DOĞRUSU BU MAHALLEDE BİZDEN BAŞKA TÜRK GÖRMEMİŞTİM. "EE ADI NEYMİŞ" DİYE SORDUM "DORUK" DEDİ VE ODADAN ÇIKTIM. ARKAMDAN SESLENDİ "İŞİM VAR" DİYİP GEÇİŞTİRDİM. DORUK BİR HAFTA ÖNCE TUMBLRDAN TANIŞTIĞIM BİR ÇOCUKTU,VE BANA "yarın Fransaya geleceğim" DEMİŞTİ AMA BU DORUK O OLAMAZDI. ACELEYLE BUSEYE SESLENDİM "buse ben bakkala gidiyorum" diyip çıktım. BAKKALA DOĞRU KOŞAR ADIMLARLA GİTTİM, SANKİ KALBİM YERİNDEN ÇIKACAK GİBİYDİ. BAKKALA GELMİSTİM. DERİN BİR NEFES ALARAK İÇERİ GİRDİM. VE ŞOK! BU O BU , DORUK, DORUKTA BENİ KARŞISINDA GÖRÜNCE DONDU KALDI. ÖYLECE BİRBİRİMİZE BAKIYORDUKB VE BU SESSİZLİĞİ DORUK BOZDU AMA ODA PEK BİR ŞEY SÖYLEMEDİ. SADECE "SEN!" DİYEBİLDİ BENDE SADECEV"DORUK DİYEBİLDİM" BİRAZ VAKİT GEÇTİKTEN SONRA, İKİMİZDE KONUŞTUK VE EN SONUNDA ORADAN AYRILDIM, ÇÜNKÜ BİRAZ ÖNCE BUSE ARAMIŞTI. DORUĞA ÇIKMADAN EV ADRESİNİ SORDUM. BİZİM ÜÇ BİNA YANIMIZDAYDI VE YARIN BÜYÜK BULUŞMA VARDI....