ÇİNKO

   Dilimde aft çıktı.Sinirden sakız çiğnerken yanağımı ısırdım,orada da çıktı.Komşuyla anlaşamıyorduk ,tatildeyken aradı hepten papaz olduk.Tatilin kalan günleri, yol vs. hepsi berbat oldu.

   Aft için doktora gidecek halimiz yok, hele tatildeyken hiç yok.Karbonatla gargara yaptım ,geçmedi.Tuzlu suyla yaptım, geçmedi.Direk tuz bastım,olmadı.Disiplinliyim ya,hepsini yaptım yine de olmayınca ;
"Kendi kendine geçecek artık,yapacak bir şey yok.Bir hafta  mı olur,10 gün mü bilmem ama kendi karar verecek.Benim de çekilecek çilem varmış" dedim.
   

   Dönmeden bir gün önce bir televizyon doktoru çinko takvisinden bahsediyordu.Anlattığına göre de tam benlik.Telefonda çıksaydı dinliyorlar diyip kıllanırdım.Ama televizyon yayında denk gelince aklıma yattı.Yolun üstündeki eczanede çinko ilacı denk gelince de şansımı denedim.6 günde geçmeyen ,ilerleyen aft 2 günde yok oldu.
   

   Eve gelince koltuğa oturunca kalmışım.Bir zaman sonra kapı çaldı, o komşu geldi.Yolun bezginliği, ufak bi' dinlenmenin dinginliğiyle karışık kapıda tartışmak istemedim.Buyur ettim,adam şaşırdı.Yeni gelmiş olduğumu görünce mahçup da oldu.Yoldan aldığım pişmaniyeyi ikram ettim.Çay içtikten sonra neyin dert olduğunu bile hatırlamıyorduk.