5

Artık hayat onlar için yeniden başlıyordu. Bir kadın için en önemli şey sevdiği adamla bir hayat kurmaktı. Geç de olsa bu hayalleri gerçek olmuş iki sevdalı evlenmişti. Artık eğitiminin önündeki engelleri de kalkmış, çok istediği üniversitesine başlamıştı. Biyoloji alanında kariyerinde kendini kanıtlamış, yıllar geçmiş Yasemin alanında başarılı bir bilim kadını olmuş, Ahmet ise savcılığa yükselmişti.

Hayat insanı en rahat olduğu anda sınarmış, Yasemin de; felçli hastaların tedavileri için mikroçip geliştirme çalışmasının sonuna geldiği anda; aşklarının meyvelerini bekledikleri haberi ile kemik kanseri olduğu haberini aynı zamanlarda almıştı…

İçinde can bulan yavrusundan vazgeçmeyi asla kabul etmemiş, tedavisini ona zarar gelmeyecek şekilde sürdürmüştü. Kendi geliştirdiği tedavi yöntemi hastalığına umut olabilirdi ama o bebeği için tedaviyi reddetmişti.

Zaman geçiyor, içindeki can ile birlikte hastalığın belirtileri de büyüyordu. Artık yatağa mahkûm olmuş, sadece bebeğini görebilmenin hayali ile günlerini geçiriyor, kaçınılmaz sona yaklaştığını hissediyordu.

Geliştirdiği yöntemle birçok hastaya umut olan Yasemin, bebeğinin hayatını kendi hayatına tercih etmesi ile yılın annesi ödülüne layık görülmüştü. Salonda alkışlar yükselirken, aynı anda hastanede sevdiği adam ve bebeğiyle vedalaşan güçlü bir kadın ve hayata gözlerini açan annesi kadar güçlü olacağı kesin bir kız çocuğu vardı…

Annesinden aldığı güçle geleceğe umutla bakacak, mücadeleden asla vazgeçmeyecek ve sonunda her şeye rağmen kendi hikâyesini yazan güçlü bir kadın olacaktı.