3

Nihayet Yasemin çok sıkı hazırlandığı sınavına girmiş heyecanla sonucunu bekliyordu. Derken bir gün kapı çalındı. Sınav sonuç kâğıdını beklerken onu dolandırıcılıktan göz altına almak için gelen polislerle karşılaşmıştı..Yüzlerce insanın ev kurma hayallerinin çalındığı, paravan inşaat şirketi Yasemin’in üzerinde görünüyordu. Neredeyse bütün sözleşmelerin altında ise onun imzası…

Yasemin üniversite hayalleri kurarken kendini hapishanenin aşılmaz duvarları ardında buluvermişti. Hapishane duvarları kasabanın dağları kadar kolay aşılamıyordu.

Ailesi de sırtını dönmüştü. Artık hayata karşı tam anlamıyla yalnızdı. Ya kaderine boyun eğip hayatın onu sürüklemesine izin verecek, ya da kendi savaşını verip bu mücadeleden galip çıkan olacaktı. O vazgeçmeyen kadınlardan olmayı seçmişti. Mahkemede kendini deli gibi savunuyor, üzerine atılı iftiraları yalanlıyordu. Ancak kurulan tuzak öylesine ince işlenmişti ki, tek başına kanıtlaması imkânsızdı. Onu savunacak güçlü bir avukata ihtiyacı vardı onun için de paraya..

Yasemin pes etmemiş, hapishanenin atölyelerinde çalışmış para biriktirmişti. Görüş günü avukat masasının diğer ucunda bir çift tanıdık gözle karşılaşmıştı.
Bir zamanlar hayal kırıklığı olan ilk aşkı Ahmet, şimdi umudu olmak için karşısındaydı. Ahmet de sevdiği kızla yıllar sonra bu şekilde karşılaşmasının şaşkınlığını yaşıyordu. Yıllar önce geçirdiği kazada telefonunu kaybetmiş Yasemin’e ulaşamamıştı. Oysa hiç unutmamıştı ilk aşkını, hayatına kimseyi almamıştı. Uzun uğraşlar sonunda gerçeği ortaya çıkarmış, Yasemin’i tutsağı olduğu evlilikten de hapishaneden de kurtarmıştı.