Merhaba

 

YazOku, ülkemizde siz yaratıcı, yetenekli yazar veya yazmaya ilgi duyan herkese yeni bir pencere açmak, okurlarımızı keşfetmekten zevk alacağı farklı hikâyeler, öykülerle buluşturmak, ilgili profesyonellere ulaştıramayacağınızı düşündüğünüz senaryolarınızı daha ulaşılabilir kılmak, yani kısaca kendinizi daha çok ifade edebileceğiniz bir platform olmak için yola çıktı.

 

 

YazOku nedir?

 

YazOku, üyelerin her türlü yazınsal eseri üretip paylaşabildiği bir dijital içerik platformudur. Sadece yazanlar değil, aynı zamanda özgün içerikler okumak veya keşfetmek isteyenler de YazOku’ya üye olabilir, hatta içeriklere katkıda bulunabilir. 

YazOku, üyelerin ürettiği içerikleri sadece okuyucularla buluşturmakla kalmaz, ilgi gören içeriklerin kitaba, filme veya diziye dönüştürülmesini amaçlar ve destekler.

 

 

YazOku’da neler yapabilirim?

 

Dilediğince Yazabilirsin!

 

YazOku’da hikâye, roman ve senaryo başta olmak üzere birçok farklı türde ve kategoride kendi içeriklerini oluşturabilirsin. İçeriklerine bir kapak fotoğrafı belirleyerek anında platformdaki okuyucuların erişimine açabilirsin. İçeriklerini dilersen tek seferde, dilersen bölüm bölüm ilerleyerek yazabilirsin. YazOku okuyucuları, beğenileri ve yorumlarıyla her zaman yanında olacaktır.

 

 

Özgürce okuyabilirsin!

 

YazOku’da yer alan yüzlerce içeriğe her gün yenileri eklenmektedir. Sen de sevdiğin kategorilerde ve konularda seni bambaşka ufuklara ulaştıracak içerikleri okuyabilir, yorumların ve beğenilerinle yazarlarımıza katkıda bulunabilirsin.

 

 

Tasarlayabilirsin!

 

YazOku’da içeriği öne çıkarmanın ve dikkat çekici hale getirmenin en güzel yollarından biri de kapak tasarımlarıdır. Yazarlar hazır kapaklardan yararlanmayı tercih edebilecekleri gibi daha özel tasarımlara da başvurmayı isteyebilirler. YazOku olarak bu noktada yazarlarımız ile tasarımcıları da buluşturan bir platform olmak istedik. Yani sen de tasarımcı olarak, YazOku dünyasında yer alabilir, kapak tasarımlarınla fark yaratabilirsin.

 

 

Aradığın “o” eseri bulabilirsin!

 

Eğer hayata geçirecek yeni bir roman veya senaryonun peşindeysen YazOku’da keşfedebileceğin eserlerin sınırı yok. Yayıncı Üyeliği ile YazOku’da eserleri keşfedip kitaba, filme, diziye dönüştürmek isteyen yapımcı ve yayınevlerine sen de katılabilirsin.

 

 

YazOku’ya nasıl üye olurum?

 

YazOku’da içerik üretmek veya yüzlerce içeriğe ulaşmak için önce üye olmak gerekir. Platformun ana sayfasında yer alan HESAP OLUŞTUR menüsü üzerinden kolayca ve çok kısa bir sürede üye olabilirsiniz.

 

YazOku’da iki tip üyelik vardır:

 

YAZAR & OKUYUCU ÜYELİĞİ nedir?

Bu üyelik tipi kendi içeriklerini yazmak ve YazOku’daki diğer içerikleri okumak isteyen bireysel kullanıcılar içindir.

 

YAYINCI ÜYELİĞİ nedir?

Bu üyelik tipi, YazOku’daki eserleri keşfetmek, ortaklıklar kurmak, eserleri kitaba, filme, diziye dönüştürmek isteyen yapım şirketleri ve yayınevleri gibi profesyoneller içindir.

 

 

İçeriklerimi neden YazOku’da paylaşmalıyım?

 

YazOku kurucu ekibi bu heyecan verici projeyi hayata geçirmeden önce, uzun yıllar medya sektöründe, dizi ve film gibi kitlesel projelerin yapımında yer almıştır. Yani senaryoların ve yazınsal eserlerin profesyonel olarak hayata geçirilmesinde oldukça deneyimlidir.

YazOku’yu hayata geçirme amaçlarımızdan biri de, içeriklerin yapımcılar ve yayınevleri tarafından keşfedilebildiği bir ekosistem yaratmaktır. Sen de içeriklerinle bu ekosistemde yer alabilir, eserlerinin yüzlerce okuyucuyla buluşmasının yanı sıra, ulaşamayacağını düşündüğün kişilere eserlerinin ulaşmasını sağlayabilirsin. Yani bir gün senin eserin de, YazOku aracılığıyla kitaba, filme veya diziye dönüşebilir.